Dornova metoda + Breussova masáž

Dornova metoda + Breussova masáž

Termín kurzu:11.7.2017, pá:18-21 hod.,so:8-18 hod.

Lektorka: Blanka Nohová

 

Dornova masáž

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např. rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami.

Dornova metoda se provádí přirozeným a volným pohybem ošetřované osoby. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných pohybů, kdy by mohlo dojít k úrazu. Metoda je bezbolestná.

Vrácení obratlů na původní místo se provádí aktivním pohybem ošetřované osoby. Terapeut zjistí, jakým směrem je obratel vychýlen a ošetřovaná osoba pohybuje protější nohou nebo rukou dopředu a dozadu. Terapeut vytváří protitlak na ošetřovaný obratel, který se sám vrátí na přirozené místo.

Počet aplikací Dornovy metody pro dosažení požadovaného stavu je individuální, již po dvou ošetřeních se může dostavit úleva. V těžkých případech se však požadovaný efekt může dostavit až za několik měsíců. K tomu, aby byly účinky trvalé, je nutné odstranit nesprávné pohybové návyky.

Zároveň s Dornovou metodou se často aplikuje i Breussova masáž páteře. Dornova terapie společně s Breussovou masáží pomáhají při bolestech zad, páteře, pánve a kloubů a velice dobře se doplňují.

Masáž je vhodná pokud trpíte bolestí zad, bolestí kyčlí, bolestí kolen, tenisovým loktem, skoliózou, rozdílnou délkou končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu).

A naopak není vhodná, když jste náchylní ke zlomeninám, trpíte osteoporózou v pokročilém stádiu, máte akutní zánět, nebo jste brzy po operaci a úrazu (zlomeninách).

Cena kurzu: 2,500,-

S sebou: svačina,pití, přezůvky, psací potřeby, velké prostěradlo, osuška, 2 malé ručníky a hlavně dobrá nálada :)

V ceně : skripta + materiál potřebný k masáži

 

Kontaktní formulář

Vaše jméno a příjmení:

telefon:
*
e-mail:

termín:

další informace:


 


<< zpět
Masážní studio Studio Kleopatra | ATS- art a therapy school